XHAXHA VANJA

  Kinoteka

Xhaxha Vanja

Viti:
1964

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:
Andon Pano

Producent:

Skenari:
Andon Çehov

Muzika:

Aktorë:
● Margarita Xhepa
● Vangjel Toçe

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "XHAXHA VANJA":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/xhaxha-vanja
"XHAXHA VANJA," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018